Nihao!

Zajęcia z kultury i języka chińskiego odbywają się w formie zabaw mających na celu uruchomienie zdolności naśladowczych i słuchowych dzieci (język chiński jest językiem tonalnym). Podczas zajęć korzystamy z materiałów przygotowanych specjalnie dla obcokrajowców uczących się języka chińskiego od poziomu 3 do 9 lat. Program zatwierdzony przez Hanban (Biuro Promocji Nauki Języka Chińskiego).

Od roku szkolnego 2010/2011 rozpoczęliśmy współpracę z Instytutem Konfucjusza, działającym przy Uniwersytecie Wrocławskim. Lektorzy pochodzący z Chin a współpracujący z Instytutem Konfucjusza prowadzą w naszym przedszkolu zajęcia z kultury i języka Chin. Instytut objął nauką języka chińskiego wszystkie dzieci uczęszczające do naszego przedszkola (kontynuacja zajęć prowadzonych od początku istnienia przedszkola.

Jesteśmy jedynym przedszkolem w Europie, które uczy przyszłościowych języków, oprócz angielskiego uczymy chińskiego i rosyjskiego. Język chiński jest językiem tonalnym – naukę należy rozpoczynać jak najwcześniej.

Zajęcia prowadzi lektorka języka chińskiego Kong Ziling  z Instytutu Konfucjusza w Uniwersytecie Wrocławskim.

Zdjęcia

Wszelkie prawa zastrzeżone © Autorskie Przedszkole Niepubliczne Król Maciuś im. Janusza Korczaka 2005-2008
TYPO3 Development by Marcus Biesioroff